Fulltextové vyhledávání

29. 3. Taťána

Zítra: Arnošt

Hlasování k soutěži Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje v roce 2019

Do 31.3.2020 je možné hlasovat pro nejlépe opravenou památku. Za náš městys je v soutěži socha Boha Otce před kostelem sv. Michaela archanděla.

 

Provoz Úřadu městyse

Budova úřadu městyse Švábenice včetně matriky je do odvolání uzavřena. Poplatky za komunální odpad, stočné a nájmy je možné platit pouze bezhotovostně. Informace na číslech 517 365 602, 517 365 622, 733 642 423 a email mestys@svabenice.cz

 

Informace k aktuálním opatřením onemocnění koronavirem COVID-19

Aktuální informace hledejte na těchto stránkách:

https://koronavirus.mzcr.cz

https://www.mvcr.cz

Informační linka v souvislosti s koronavirem Covid-19: 1212. V případě vážných zdravotních problémů či ohrožení života volejte linky 155 a 112

 

Nemocnice Vyškov

V souvislosti s pokračující epidemií koronaviru COVID-19 přijala Nemocnice Vyškov s platností od 19. 3. 2020 od 6:00 hodin do odvolání následující opatření: 

Vstup do nemocnice bude pouze přes hlavní vrátnici areálu. Ostatní vstupy do areálu nemocnice a polikliniky jsou pro veřejnost uzavřeny.  U hlavní vrátnice je postaven červený stan HZS (dále jen STAN) sloužící k základnímu třídění pacientů. Pracovníky nemocnice zde bude všem pacientům odebrána základní epidemiologická anamnéza a změřena teplota. Dále budou pacienti postupovat dle pokynů personálu STANU. Pacienti bez kartičky, kterou obdrží ve STANU, nebudou v nemocnici dále ošetřeni. 

Motorizovaní pacienti mohou pouze na veřejná parkoviště před nemocnicí. Odůvodněné výjimky, např. urgentní porod, sanitní vozy, zásobování a imobilní pacienti, včetně doprovodu budou vyhodnoceny pracovníky STANU. 

Provozní doba STANU:

Po-Pá    6:00-17:00 hodin

So-Ne    8:00-16:00 hodin

Mimo tuto dobu budou pacienti pracovníky vrátnice nasměrováni na LSPP nebo vyčleněnou ambulanci v nemocnici. Kantýna u vrátnice bude sloužit pouze pro zaměstnance nemocnice. Nikoliv pro veřejnost. Žádáme všechny spoluobčany, aby do areálu nemocnice nevstupovali bez roušky či jiné ochrany nosu a úst.

 

Aktuální situace ve Švábenicích

Doporučujeme všem registraci do našeho elektronického hlášení rozhlasu. Budete mít vždy aktuální informace. 

 rozhlas.pngodebirat.png androidplay.png appstore.png


Svabenice_Znak_2D.png

Upozorňujeme majitele vozidel na porušování Zákona o provozu na pozemních komunikacích. Při stání je nutné ponechat na komunikaci minimálně 6 metrů volného místa. Také je zakázáno parkovat na travnatých plochách v majetku městyse. V případě porušení bude přivolána Police ČR.


Svabenice_Znak_2D.png

Městys Švábenice aktuálně nabízí k odkoupení pozemky v lokalitě "Zábraní" o výměře cca 1000 m². Ke stažení:pdf[2].pngpdf[2].pngpdf[2].png

rozhlas.png

Zmeškali jste někdy důležité informace? Nechte si zasílat aktuality, oznámení a jiná upozornění z městyse SMS zprávami, e-maily nebo aplikací pro chytré telefony.

odebirat.png androidplay.png appstore.png

most
Drobečková navigace

Úvod > Městys > Kulturní a sportovní zařízení

Kulturní a sportovní zařízení

Kulturní zařízení

Knihovna

Místní lidová knihovna Švábenice, základní knihovna (ev. č.3143/2002)

Místní knihovna, která se nachází v budově Úřadu městyse Švábenice.

Aktuální informace naleznete na oficiálních stránkách Místní lidové knihovny Švábenice.

Muzeum

Muzeum v kostele sv. Michaela

Muzeum v kostele sv. Michaela vzniklo ve dvou místnostech ve věži kostela v prvním patře. Protože exponátů bylo mnohem více, než pojmuly tyto místnosti, přikročilo se v roce 1983 k rozšíření muzea o další dvě místnosti ve druhém patře. V muzeu jsou pietně chovány obrazy, plastiky, tisky a jiné předměty z minulosti kostela, fary a městečka. V důsledku velkých oprav, kdy i toto muzeum bylo velmi narušeno, bylo po velkém zrestaurování opět 26. září 1999 otevřeno.

Stálá expozice: UMĚNÍ Z 18. A 19. STO­LETÍ – z pozůstalostí našeho kostela a fary 

Vlastivědné muzeum

Vlastivědné muzeum se nalézá asi 100 metrů od kostela sv. Michaela. Bylo slavnostně otevřeno 20. prosince 1997. Je vytvořeno ze staré budovy školy z roku 1938. V budově je osm místností. Šest je uspořádáno jako stálé expozice památek po našich švábenických předcích a dvě místnosti jsou na výstavy, které se zde uskutečňují 3 x do roka různého zaměření.

Stálá expozice: MUZEJNÍ GALERIE BETLÉMŮ – nyní obsahuje již 1600 betlémů vyrobených ze všech dostupných materiálů.

 

Současně je možné shlédnout stálé expozice jak ve vlastivědném, tak v kostelním muzeu.

Všichni jste srdečně zváni. Vstupné je dobrovolné.

Správcem vlastivědného i kostelního muzea je pan Libor Pištělka, telefon: 732 446 286.

Kulturní dům

Kapacita sálu kulturního domu je 288 míst. Informace k pronájmu Kulturního domu získáte na tel. č. 517 365 622.

Dům mládeže

Dům mládeže je v užívání Oddílu YMCA Skaut Švábenice.

Sportovní zařízení

Fotbalové hřiště

Fotbalové hřiště a kabiny jsou v užívání Sokol Švábenice.

Víceúčelové hřiště

1. 10. 2003 byl zahájen provoz Sportovního areálu ZŠ Švábenice - víceúčelového hřiště. Umístěno je v areálu ZŠ Švábenice.

Na víceúčelovém hřišti je možné provozovat tenis, odbíjenou, košíkovou a nohejbal.

Objednávky přijímá správkyně areálu Marie Petřeková v době od 19:00 do 21:00 hodin. Telefon: 736 441 108.

Další informace k tomuto hřišti jsou uvedeny v Provozním řádu.

Tělocvična  

Tělocvična je v užívání ZŠ a MŠ Švábenice. Je zde možné provozovat různé sporty včetně míčových. Aktuální informace o pronájmu a vybavenosti podá vedení ZŠ a MŠ Švábenice.

Dne 2. 6. 2009 byl zahájen zahájen provoz na umělé lezecké stěně. Veškeré informace jsou uvedeny v Provozním řádu lezecké stěny. V současné době je provozní doba na této lezecké stěně neděle od 15:30 do 17:00 hodin. Plocha lezecké stěny je 37 m2, výška stěny je 4 m a má 296 chytů. Kontakt na správce lezecké stěny - Pavel Přecechtěl, telefon: 737 757 704.  

Dětská hřiště

Dětské hřiště u MŠ

normal_P1070968-1.jpg

Dětské hřiště na Trávníku

normal_hřiště_1_0.jpg

Dětské hřiště v Koutě

normal_hřiště_3_0.JPG

Dětské hřiště u muzea

normal_P1250438.jpg